Исплата на штети од мраз

Исплата на ланските штети од мраз

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, информираше дека оваа недела започна  исплатата  за обесштетувањата од временските непогоди што се случија минатата година, односно мразот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *