Субвенции за доматите од 7ден

Денеска на седница на Влада се донесе одлука за зголемување на субвенциите за домати. Од утре па до 15 јули сите земјоделци за предадени количини во преработувачки капацитети ќе добијат 7 денари по килограм наместо првичните 3 денари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *